ЗАТВЕРДЖУЮ: СХВАЛЕНО:
Начальник відділу освіти, молоді та спорту Педагогічною радою
Новоушицької селищної ради Протокол № 1 від 27.08.2021
_____________ М.М.Власова
________________
. Стратегія розвитку Івашковецької ЗОШ І-ІІ ступенів
Новоушицької селищної ради
Хмельницької області
на період 2021-2026 рр.
ЗМІСТ
І. Паспорт Стратегії розвитку закладу освіти
ІІ. Вступ
ІІІ. Характеристика діяльності закладу освіти
ІV. Концепція розвитку закладу освіти на 2021-2026 роки
- Загальні положення
- Мета та завдання
- Основні шляхи реалізації Концепції
- Матеріально-технічне та фінансове забезпечення
V. Шляхи реалізації Стратегії розвитку закладу освіти
- Проєкт «Освітній процес»
- Проєкт «Методичне забезпечення освітнього процесу»
- Проєкт «Управління закладом освіти»
- Проєкт «Кадрове забезпечення освітнього процесу»
- Проєкт «Єдиний інформаційний простір»
- Проєкт «Виховна система»
- Проєкт «Обдарована дитина»
- Проєкт «Заклад освіти – толерантне середовище. Стоп булінг»
- Проєкт «Інновації в Новій Українській Школі»
І. Паспорт Стратегії розвитку
Назва закладу освіти, адреса |
Комунальний заклад «Івашковецька ЗОШ І-ІІ ступенів» Новоушицької селищної ради с. Івашківці, вул. Центральна, 57 |
Підстава для розробки |
Необхідність удосконалення якості освіти, оновлення її змісту і структури; вироблення освітньої стратегії з урахуванням якісних змін у державі; оптимізація механізму управління закладом освіти |
Мета Стратегії розвитку |
Створення умов для забезпечення в закладі освіти якісної, сучасної, індивідуально-орієнтованої системи освіти відповідно до вимог в суспільстві, запитів особистості й потреб держави; забезпечення ефективного управління розвитком закладу освіти |
Завдання Стратегії розвитку |
|
Термін реалізації Стратегії розвитку |
2021-2026 рр. |
Етапи Стратегії розвитку |
Організаційно-проектувальний етап – січень- тавень 2021 року:
Аналітико-практичний етап – вересень 2021 року – вересень 2025 року:
Узагальнюючий етап – жовтень 2025 – грудень 2026 року:
|
Ресурсне забезпечення реалізації планування |
|
Очікувані результати |
|
Показники ефективності планування |
|
Контроль, корекція й оцінювання планування |
|
ІІ. ВСТУП
Підготовка Стратегії розвитку Комунального закладу «Івашковецька ЗОШ –ІІ-ступенів » Новоушицької селищної ради на 2021-2026 роки зумовлена якісним оновленням змісту освіти, який полягає в необхідності привести її у відповідність із європейськими стандартами, потребами сучасного життя, запитами суспільства щодо якісної і доступної освіти.
Пріоритетними напрямами розвитку закладу освіти є:
1. Формування багатомірного освітнього простору для здобувачів освіти, орієнтованого на автономію, академічну свободу для всебічного розвитку особистості, як найвищої цінності суспільства, її талантів, інтелектуальних, творчих і фізичних здібностей.
2. Забезпечення якості надання освітніх послуг на початковому, базовому рівнях освіти.
3. Формування цінностей і необхідних для самореалізації здобувачів освіти компетентностей.
4. Гуманістична направленість педагогічного процесу, повага до особистості учасників освітнього процесу.
5. Надання освітніх послуг через форми здобуття освіти згідно чинного законодавства (очна, дистанційна, сімейна, екстернатна, мережева, педагогічний патронаж).
8. Виховання відповідальних громадян, які здатні до свідомого суспільного вибору та спрямування своєї діяльності на користь іншим людям, громадськості, суспільства.
8. Розвиток творчої ініціативи та академічної свободи педагогів в пошуках нових форм і методів педагогічної діяльності для надання якісних освітніх послуг.
9. Розвиток в здобувачів освіти пізнавальних інтересів і здібностей, потреби глибокого і творчого оволодіння знаннями, навчання самостійного набуття знань, прагнення постійно знайомитися з найновішими досягненнями науки і техніки.
10. Прищеплення здобувачам освіти шанобливого ставлення до культури, звичаїв, традицій усіх народів, що населяють Україну.
11. Врахування вікових і індивідуальних особливостей здобувачів освіти і вибір оптимальної системи способів навчання і виховання з врахуванням індивідуальних рис характеру кожної дитини.
12. Створення умов для надання освітніх послуг особам з особливими освітніми потребами ( інклюзивне, індивідуальне навчання).
13. Виховання свідомого відношення до всіх видів діяльності і людських відносин на основі самостійності та творчої активності здобувачів освіти.
14. Збереження та зміцнення морального та фізичного здоров’я учасників освітнього процесу.
15. Підвищення професійного рівня кадрового потенціалу згідно Положення про атестацію та сертифікацію педагогічних працівників.
16. Перехід на академічну, організаційну, фінансову, кадрову автономію закладу.
17. Забезпечення прозорості та інформаційної відкритості з приводу роботи закладу на власному вебсайті.
Стратегія визначає основні шляхи розвитку закладу освіти. Вона скеровує педагогічних працівників до реалізації ціннісних пріоритетів особистості, задоволення освітніх потреб молоді, створення розвивального та безпечного середовища. Стратегія розвитку школи спрямована в площину цінностей особистісного розвитку, варіативності й відкритості освітньої системи закладу, зумовлює модернізацію чинників, які впливають на якість освітнього процесу, змісту освіти, форм і методів навчання й виховання, системи контролю й оцінювання, управлінських рішень, взаємовідповідальності всіх учасників освітнього процесу. Стратегія є комплексом методичних, матеріально-технічних та управлінських розділів із визначенням шляхів їх реалізації. У ній максимально враховані потреби педагогічного, учнівського та батьківського колективів школи.
Основними результатами Стратегія розвитку закладу освіти будуть удосконалення й модернізація сучасного освітнього середовища школи, системні позитивні зміни, підвищення рівня та якості освіти для дітей з особливими педагогічними потребами. Стратегія дає можливість виробити стратегічні та пріоритетні напрями діяльності закладу освіти на найближчі роки.
ІІІ. Характеристика діяльності закладу освіти
Івашковецька загальноосвітня школи І-ІІ ступенів - це навчальний заклад, який задовольняє пізнавальні інтереси дитини, плекає творчу особистість, створює умови для повноцінного інтелектуального, творчого, морального, фізичного розвитку дитини, примноження культури й духовності. В умовах трансформації освітніх парадигм, модернізації освітньої галузі на засадах особистісно- компетентнісного підходу освітнє середовище в школі повинно моделюватися з урахуванням принципів варіативності, суб’єктності, креативності, цілісності, технологічності, смислово-ціннісної орієнтації та синергетичної взаємодії суб'єктів освітнього процесу.
Сучасне життя висуває перед школою все нові і нові проблеми. Однією з вагомих є демографічна. Кількість учнів з кожним роком зменшується. Так , набір у 1-ий клас за останні роки виглядає наступним чином: 2014 рік – 7 учнів; 2015рік – 5 учнів; 2016 рік – 5учнів; 2017рік – 8 учнів; 2018 рік- 7 учнів; 2019 рік – 8 учнів; 2020 рік – 6 учнів; 2021 рік - 2 учні. Це, у свою чергу, призводить до того, що школа стає малокомплектною. Іншою проблемою є відсутність належних навчально-побутових умов: відсутність спортивної зали, спортивного інвентаря,обладнання навчальних кабінетів. Саме ці умови привели до «старіння» педколективу (60% учителів мають вік від 48 до 62 років), що загострює проблему залучання до школи молодих кадрів . Тому основне завдання стратегічного розвитку школи - створення нестандартної моделі школи.
Треба враховувати і зростаючу обмеженість соціально-виховного середовища сільської школи (в нашому селі є тільки сільська бібліотека із книжковим фондом радянських часів). Це в свою чергу вимагає від школи створення таких внутрішніх умов, які б давали сільській дитині розвиток, впевненість у своїх можливостях, конкурентоспроможності, перспективності. Особливістю сучасного села стає те, що школа не тільки єдиний центр виховання і розвитку дитини, вона – єдиний соціально-культурний центр. Така ситуація накладає на школу додаткові функції: сприяти розвитку загальної культури односельчан, вносити в їх життя зміст існування, залучати дорослих не тільки до виховання дітей, а й до творчості, мистецтва, спорту, цікавого відпочинку тощо.
Навчальний заклад укомплектовано кваліфікованими педагогічними кадрами. У школі працюють 10 учителів, 9мають вищу освіту та 1 середню-спеціальну, з них :
вчителів вищої категорії – 4, І категорії – 1, ІІ категорії – 3, спеціалістів - 2 ; старший учитель -2. Середній вік колективу – 46 років.
Атестація педагогічних працівників здійснюється згідно з вимогами Типового положення про атестацію та відповідно до перспективного плану проходження атестації вчителів. Виконано на 100% план курсової перепідготовки вчителів при ХОІППО згідно визначених термінів
У навчальному закладі діють 4 шкільні предметні методичні об’єднання: методичне об’єднання вчителів природничо – математичного циклу, гуманітарного циклу, методичне об’єднання вчителів початкових класів та методичне об’єднання класних керівників, до роботи яких залучені всі вчителі школи.
Щорічно проводиться виставка творчих робіт учителів.
23 учні школи брали участь у Міжнародному конкурсі з української мови ім. П. Яцика, 7 учнів стали учасниками Всеукраїнського конкурсу «Колосок », 2 із них стали лауреатами, 3 учні брали участь у Всеукраїнському інтерактивному конкурсі з математики «Кенгуру» та отримали добрий результат, 5 учнів стали учасниками Всеукраїнського інтерактивного конкурсу з фізики «Левеня» та 2 - його лауреатами, 21 учень брав участь у інтернет-олімпіаді «На урок» з інформатики , української мови та біології, 8 з яких стали призерами. Проте недостатньою є робота педагогічного колективу по залученню дітей до участі у роботі МАН.
Навчально-виховний режим Івашковецької загальноосвітньої школи І – ІІ ступенів повністю підпорядкований завданню зміцнення і збереження здоров’я дітей та надання їм якісних освітніх послуг.
З метою всебічного розвитку дітей, раціонального та змістовного використання їх вільного часу в школі працює гурток «Палітра».
Навчальний процес у Івашковецькій загальноосвітній школі організовано згідно навчального плану школи та вимог Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України . Належна увага приділяється родинному вихованню дітей, яке відбувається в контексті життя родини, родинно – побутової культури. Пріоритетами родинного виховання у Івашковецькій ЗОШ І –ІІ ступенів є честь родини, єдність, наступність, спадкоємність поколінь. Вивчено досвід родинного виховання багатодітних сімей Піцана А.Я. та Комісливої Н.Я. Педагогічний колектив школи використовує різні форми і методи роботи з батьками, при цьому враховує психологічні особливості своїх вихованців та реакцію батьків на ту чи іншу ситуацію.
Загальний стан будівель та приміщень школи відповідають санітарним нормам , відремонтовано каналізаційну систему в їдальні, приведено в належний стан систему опалення та водопостачання. Приділяється увага зовнішній естетичній культурі школи : впорядковано шкільне подвір’я, обладнано зони відпочинку для учнів, висаджено 20 кущів хризантем, 17- півонії. У класних кімнатах знаходяться меблі згідно санітарних норм, куточки та стенди школи мають належний естетичний вигляд.
Стан матеріально-технічного забезпечення школи задовільний. Для ефективного використання комп’ютерної техніки у школі крім 8 комп’ютерів є сканер та лазерний принтер, розроблено графік роботи комп’ютерного класу. Вчителі використовують навчальні комп’ютерні програми при викладанні предметів та в позакласній роботі.
Педагогічний колектив Івашковецької ЗОШ I-II ступенів приділяє максимум уваги розвитку особистості дитини, її особистісних досягнень.
На засіданнях педради, шкільних предметних методичних комісій, батьківських зборах систематично аналізується рівень навчальних досягнень.
Школярі беруть участь у заходах, які сприяють формуванню окремих якостей: віра в себе, свій талант, можливості творити, досягати висот у різних галузях людського життя. Жоден із вихованців школи не перебуває на районному обліку в службі у справах неповнолітніх та кримінальній міліції. Кожен учитель намагається допомогти учням оволодіти не тільки знаннями, а й втілити їх у повсякденне життя, стати гідним громадянином нашої держави.
Ведеться щоденний контроль за відвідуванням учнями навчальних занять, з’ясовуються та аналізуються причини пропусків. В результаті комплексу організаційних заходів досягнуто підвищення відсотка відвідування учнями навчальних занять .
Колектив школи прагне, щоб школа стала місцем емоційно-психологічної захищеності та душевного комфорту особистості, місцем, де формується громадянська зрілість, соціальна відповідальність за свою роль у національно-культурному відродженні України, де розвиваються інтелектуальна, емоційно-вольова, психічна сфери особистості. Для реалізації цих завдань складено план розвитку школи на 2021 – 2026 роки.
Поряд з цим є ряд невирішених проблем, саме:
- Недостатня кількість демонстраційного обладнання, наочності.
- Недостатній рівень володіння сучасними комп’ютерними технологіями окремими педагогічними працівниками.
- Слабкі читацькі інтереси учнів.
- Недостатній рівень формування у школярів потреб і навичок самоосвітньої роботи, здатності до навчання упродовж життя.
- Нерозуміння освітніх і виховних цілей батьками учнів.
Недостатня відповідальність батьків за навчання та виховання дітей. Виходом із ситуації, що склалася, у нашому випадку є створення моделі Школи розвитку особистості сільського школяра.
ІV. Стратегія розвитку закладу на 2021-2026 роки
- Загальні положення
Пріоритетним напрямком сучасної освітньої системи України, що підтверджено сучасними державними законами та нормативними документами, є доступ до якісної освіти, до найкращих світових здобутків у освітній галузі. Концепція Нової української школи, Державний стандарт початкової освіти та Державний стандарт базової і повної загальної середньої освіти орієнтує педагогів на перехід від декларування переваг особистісної моделі до її практичного впровадження. Визначено вимоги до навчальних досягнень учнів, які відповідають змісту і структурі предметних компетентностей (учень знає, розуміє, застосовує, аналізує, виявляє ставлення, оцінює, тощо). Разом із предметною підготовкою за роки здобуття базової загальної середньої освіти діти мають оволодіти ключовими компетентностями: уміння вчитися, спілкуватися державною, мовою; математична і базова компетентності в галузі природознавства; інформаційно- комунікаційна; соціальна і громадянська; загальнокультурна; підприємницька; здоров’язберігаюча.
Діяльність закладу освіти ґрунтується на засадах особистісно- орієнтованого, компетентнісного та діяльнісного підходів. Відповідно до Концепції Нової української школи заклад освіти працюватиме на засадах «педагогіки партнерства». Основні принципи цього підходу:
- повага до особистості;
- доброзичливість і позитивне ставлення;
- довіра у відносинах;
- діалог - взаємодія - взаємоповага;
- розподілене лідерство (проактивність, право вибору та відповідальність за нього, горизонтальність зв'язків);
- принципи соціального партнерства (рівність сторін, добровільність прийняття зобов'язань, обов'язковість виконання домовленостей).
Основна мета діяльності закладу – це безперервний процес підвищення ефективності освітнього процесу з одночасним урахуванням потреб суспільства, потреб особистості учня. Цьому сприяє застосування новітніх досягнень педагогіки та психології, використання інноваційних технологій навчання, комп’ютеризація освітнього процесу, допрофесійна підготовка здобувача освіти.
2. Мета та завдання Стратегії розвитку
Стратегія розвитку спрямована на:
виконання:
- Конституції України;
- Законів України:
"Про освіту” ; проекту закону"Про загальну середню освіту” ; «Концепції реалізації державної політики у сфері реформування загальної середньої освіти “Нова українська школа”», держстандартів, інших нормативних актів Міністерства освіти і науки України, "Про Національну програму інформатизації” ; "Про сприяння соціальному становленню та розвитку молоді в Україні” ;"Про молодіжні та дитячі громадські організації”; "Про охорону дитинства” ;
- Національної Програми "Освіта України ХХІ століття”;
- Національної доктрини розвитку освіти;
- Національної Програми "Діти України”;
- Державних стандартів початкової, базової і повної загальної середньої освіти;
- Конвенції про права дитини;
реалізацію:
- сучасної державної політики в освітянській галузі на основі державно-громадської взаємодії з урахуванням сучасних тенденцій розвитку освіти та потреб учасників навчально-виховного процесу;
- нормативно-правових актів щодо розвитку освітньої галузі;
створення:
- належних умов для розвитку доступної та якісної системи освіти школи;
- умов рівного доступу до освіти;
- гуманних відносин в освітньому закладі;
- сприятливих умов для підтримки та розвитку обдарованих учнів;
- належних умов для соціально-психологічнго захисту учасників навчально-виховного процесу;
- необхідної матеріально-технічної бази;
забезпечення:
- стабільного функціонування навчального закладу;
- розвитку мережі навчального закладу з урахуванням потреб споживачів, суспільних запитів і державних вимог;
- суттєвого зростання якості освіти;
- наукового підходу до виховання та соціалізації дітей і підлітків.
Сильні сторони школи:
І. Колектив:
- висока професійність
- стабільність
- інноваційні методи навчання
ІІ. Школа:
- шкільні традиції ( шкільні заходи, створення умов для самореалізації вчителів та учнів)
- «теплота» приміщення
- зручне місце розташування ( центр села, близько до райцентру)
- збалансоване та здешевлене харчування
- прагнення до лідерства ( участь в інтернет - олімпіадах та конкурсах)
Загрози (ризики):
- Демографічна і економічна кризи, що зумовили значні зміни у шкільній мережі.
- Зменшення витрат на всі умови організації навчально-виховного процесу ( слабка матеріально-технічна база)
- Зниження довіри батьків до школи та педагогічного колективу.
- Застарілі приміщення які потребують капітального ремонту.
- Певна потреба в молодих педагогічних кадрах.
- Антиреклама конкурентів на рівні «Сарафанного радіо»
Цілі та завдання:
- Зберегти функціонування навчального закладу та сприяти розширенню шкільної мережі.
- Поліпшити співпрацю з батьками та підвищити довіру їх до школи та педагогічного колективу.
- Поповнити педагогічний колектив школи молодими , ініціативними , креативними кадрами.
- Підвищити якість освітніх послуг у відповідності з освітніми стандартами.
- Забезпечити права дітей на вибір видів і форм діяльності, створити оптимальні умови для виявлення та розвитку творчої обдарованості кожного учня школи.
- Розвивати досвід партнерства, волонтерства , самоврядування.
- Реалізовувати інтелектуальний потенціал та емоційний інтелект дітей та дорослих шляхом активного залучення до навчальної та суспільно – громадської діяльності.
- Забезпечити позитивний імідж навчального закладу.
- Здійснювати освітній процес відповідно до індивідуальних можливостей, інтересів, нахилів, здібностей учнів.
- Забезпечити збереження та зміцнення здоров’я дітей .
- Зміцнення матеріально-технічної бази школи
Місія школи:
адаптувати дітей та учнівську молодь до динамічного мінливого середовища і сформувати в особистості розуміння власного «Я» - соціального, психічного, фізичного, своєї активної життєвої позиції, соціалізації в суспільстві.
Мета:
створення сучасного освітнього середовища, спрямованого на пошук та впровадження ефективних способів розкриття, вдосконалення та реалізації творчого потенціалу дитини через навчання , сім’ю, громаду.
План дій з досягнення результатів
У ході втілення даного стратегічного плану розвитку будуть реалізовані 9 проєктів.
На реалізацію визначеної мети спрямовані основні завдання діяльності закладу освіти:
- Зберегти функціонування навчального закладу та сприяти розширенню шкільної мережі.
- Поліпшити співпрацю з батьками та підвищити довіру їх до школи та педагогічного колективу.
- Поповнити педагогічний колектив школи молодими , ініціативними , креативними кадрами.
- Підвищити якість освітніх послуг у відповідності з освітніми стандартами.
- Забезпечити права дітей на вибір видів і форм діяльності, створити оптимальні умови для виявлення та розвитку творчої обдарованості кожного учня школи.
- Розвивати досвід партнерства, волонтерства , самоврядування.
- Реалізовувати інтелектуальний потенціал та емоційний інтелект дітей та дорослих шляхом активного залучення до навчальної та суспільно – громадської діяльності.
- Забезпечити позитивний імідж навчального закладу.
- Здійснювати освітній процес відповідно до індивідуальних можливостей, інтересів, нахилів, здібностей учнів.
- Забезпечити збереження та зміцнення здоров’я дітей .
- Зміцнення матеріально-технічної бази школи.
3. Основні шляхи реалізації Стратегії
Умовами реалізації пріоритетних напрямів Стратегії є запровадження нових педагогічних та управлінських технологій:
- перехід на концептуальну форму розвитку освіти в закладі;
- впровадження системи постійного відстеження динаміки змін в освіті;
- оновлення функцій управління відповідно до нових видів управлінської діяльності;
- організаційне та функціональне оновлення діяльності методичної служби;
- реальне забезпечення відкритості та доступності освітньої галузі закладу освіти перед громадськістю.
Очікувані результати реалізації заходів Стратегії
Основними очікуваними результатами вирішення завдань є:
- формування культури спілкування та інформаційної культури учасників освітнього процесу;
- впорядкування інформаційного обміну баз даних;
- мотиваційний аспект набуття знань учнями;
- розвиток соціальної та комунікативної активності учнів;
- формування в учнів навичок ефективного спілкування;
- формування в учнів культури збереження і зміцнення свого здоров’я;
- створення безпечного толерантного шкільного середовища;
- формування системи моніторингу освітнього процесу з метою аналізу стану та динаміки розвитку закладу освіти.
- надання доступу педагогічним працівникам та учням до сучасних інформаційних ресурсів та технологій;
- підняття освітнього процесу на новий якісний рівень;
залучення громадськості, батьків, учнів до плідної співпраці з метою розвитку закладу освіти.
А також:
1. Зросте імідж школи на 20%.
2. Рівень загальної культури учасників навчально – виховного процесу підвищиться на 30- 50 %
3. Зросте кількість учнів, свідомо зайнятих суспільно – корисною діяльністю, волонтерством на 5 – 10 %.
4. Покращиться успішність учнів на 30 – 50%.
5. Збільшиться кількість вчителів, які втілюють ідею гуманної педагогіки на 30- 50 %.
6. Зросте кількість батьків – активних учасників шкільного життя на 50%.
7. Зменшиться рівень захворюваності дітей на 30%.
8. Зросте рівень матеріально – технічного забезпечення школи на 3 – 5 %.
9. 100% учителів вчителів використовуватимуть ІКТ.
10. Поліпшиться оснащення кабінету інформатики. За рахунок позабюджетних коштів буде придбано мультимедійний проектор .
4. Матеріально-технічне та фінансове забезпечення
Стратегія розвитку реалізується в межах загального обсягу видатків, виділених обласним та районним бюджетами на відповідні роки, а також передбачає залучення позабюджетних коштів інвесторів, меценатів, громадських фондів, інших юридичних і фізичних осіб, що не суперечить чинному законодавству України. Матеріально-технічна частина Стратегії щорічно коригуватиметься бюджетами та реальними можливостями позабюджетних надходжень.
V. Шляхи реалізації Стратегії розвитку закладу
- Проєкт «Освітній процес»
Мета:
- забезпечення умов для інтелектуального, соціального, морального і фізичного розвитку здобувачів освіти;
- створення сприятливого та безпечного освітнього середовища для навчання, самовираження і самореалізації учнів;
- сприяння різнобічному розвитку особистості, індивідуалізації та диференціації навчання;
- розвиток життєвих компетентностей учнів та здатності навчання упродовж життя.
Завдання:
- забезпечення реалізації права громадян на базову загальну середню освіту;
- виконання вимог Державного стандарту початкової загальної освіти для дітей з особливими освітніми потребами та Державного стандарту базової і повної загальної середньої освіти у спеціальних загальноосвітніх навчальних закладах ІІ ступеня для дітей, які потребують корекції фізичного та (або) розумового розвитку;
- підготовка учнів до подальшої освіти та трудової діяльності;
- виховання в учнів поваги до Конституції України, державних символів України, прав і свобод людини і громадянина;
- розвиток особистості шляхом залучення до творчої діяльності;
- забезпечення наступності між початковою загальною освітою та базовою загальною середньою освітою.
Пріоритети:
- запровадження сучасних форм і методів навчання;
- забезпечення індивідуального підходу до кожної дитини;
- формування особистості, що базується на знаннях, досвіді, цінностях,
- здібностях, набутих завдяки навчанню і вихованню.
Шляхи реалізації
№ з/п |
Зміст роботи |
Очікувані результати |
Термін виконання |
Відповідальні |
1 |
Організація розробки та впровадження методичних рекомендацій щодо моніторингу оцінювання досягнень учнів |
Розвиток талантів, здібностей, компетентностей, наскрізних умінь здобувачів освіти |
2021-2026 |
Адміністрація, педагогічні працівники |
2 |
Забезпечення учнів підручниками |
Створення оптимальних умов для здобуття освіти |
2021-2026 |
Адміністрація, завідувач бібліотеки |
3 |
Упровадження STEM та STEАM-освіти |
Розвиток уміння інтегрувати набуті навички в повсякденне життя та перетворення інформації з однієї форми в іншу |
2021-2026 |
Адміністрація, педагогічні працівники |
4 |
Реалізація Концепції Нової української школи |
Створення умов для набуття життєвоважливих компетентностей, формування наскрізних умінь в учнів |
2021-2026 |
Адміністрація школи, педагогічні працівники |
5 |
Залучення батьківської громадськості до стратегічного планування та до участі в освітніх проєктах |
Підвищення рівня навченності та вихованості учнів, зміцнення матеріальної бази закладу освіти |
2021-2026 |
Адміністрація, педагогічні працівники |
6 |
Формування національної ідентичності здобувачів освіти |
Супровід та підтримка обдарованості у дітей, зокрема формуванню в них життєвих стратегій у сучасному соціумі, обмін досвідом у практичній роботі з дітьми |
2021-2026 |
Адміністрація, педагогічні працівники |
-
- Додаток до проєкту «Освітній процес»
щодо реалізації Концепції Нової української школи
№ з/п |
Зміст роботи |
Очікувані результати |
Терміни виконання |
Відповідальні |
1 |
Моніторинг адаптації новоприбулих учнів до начання |
Створення сприятливого психологічного клімату для здобувачів освіти |
2021-2026 |
Учителі 1-4-х класів |
2 |
Упровадження корекційної роботи в перший, адаптаційно-ігровий цикл навчання (1-2 класи) |
Сприяння більш комфортній адаптації учнів до нових умов у здобутті освіти |
2020-2021 |
Учителі 1-2-х класів |
3 |
Упровадження корекційної роботи в основний цикл навчання (3-4 класи) |
Формування самостійності, закріплення навичок самообслуговування |
2020-2021 |
Учителі 3-4-х класів |
4 |
Уведення в дію формувального і вербального оцінювання |
Оволодіння учнями вмінням вчитися |
2020 |
Учителі 1-4-х класів |
5 |
Реалізація прикладного аспекту в початковому курсі математики |
Покращення математичної компетентності |
2021-2026 |
Учителі 1-4-х класів |
6 |
Упровадження курсу за вибором «Сходинки до інформатики» у 2-му класі |
Розвиток інформаційної компетентності здобувачів освіти |
2021-2026 |
Адміністрація, учителі 1-4-х класів |
2. Проєкт «Методичне забезпечення освітнього процесу»
Мета:
- підвищення якості методичної роботи з забезпеченням різноманітних форм навчання;
- підвищення ефективності освітнього процесу;
- стимулювання саморозвитку та творчого пошуку педагогічних працівників.
Завдання:
- забезпечення освітнього процесу кадрами з відповідною педагогічною освітою;
- забезпечення цілеспрямованого методичного навчання педагогічних кадрів;
- вдосконалення науково-теоретичної, методичної та психологічної підготовки педагогічних працівників;
- стимулювання педагогічних працівників до саморозвитку та самоосвіти, активізація їх творчого потенціалу.
Пріоритети:
- ефективність методичної роботи;
- інформальна освіта – особиста робота кожного педагогічного працівника;
- участь у методичній роботі – обов’язок кожного педагогічного працівника.
Шляхи реалізації
№ з/п |
Зміст роботи |
Очікувані результати |
Термін виконання |
Відповідальні |
1 |
Забезпечення умов для професійного самовдосконалення педагогічних працівників |
Підвищення рівня фахової компетентності педагогічних працівників, сприяння їх саморозвитку |
2021-2026 |
Адміністрація школи |
2 |
Підтримка добровільної сертифікації вчителів початкових класів |
Готовність вчителя до інноваційних перетворень у професійній діяльності |
2021-2026 |
Адміністрація школи, вчителі початкових класів |
3 |
Організація співпраці з установами та закладами України, що надають освітні послуги з підвищення кваліфікації |
Постійне підвищення кваліфікації педагогічними працівниками (виконання постанови КМУ від 21.08.2019 № 800) |
2021-2026 |
Адміністрація школи, педагогічні працівники |
4 |
Залучення педагогічних працівників до участі у фахових та методичних заходах Всеукраїнського та обласного рівнів |
Підвищення мотиваційної активності, запобігання професійному вигоранню |
2021-2026 |
Адміністрація школи |
5 |
Створення системи моніторингу динаміки зростання професійного і творчого потенціалу педагогічних працівників |
Підвищення науковотеоретичної, методичної та психологічної підготовки педагогічних працівників |
2021 |
Адміністрація школи, керівники методичних об’єднань |
6 |
Вивчення, узагальнення та вровадження досвіду роботи найкращих педагогічних працівників закладу освіти |
Підтримка творчої діяльності педпрацівників закладу освіти, розвиток їхньої професійної компетентності, підвищення педагогічної майстерності, оновлення методичного та інформаційного забезпечення освітнього процесу і популяризації кращих педагогічних надбань |
2021-2026 |
Адміністрація школи, педагогічні працівники |
7 |
Забезпечення умов для ефективної роботи методичних об’єднань |
Підвищення кваліфікаційного рівня педагогічних працівників |
2021 |
Адміністрація школи |
8 |
Створення умов для оволодіння педагогами інноваційними методиками та технологіями навчання |
Використання інноваційних методик у своїй роботі |
2021-2022 |
Адміністрація школи |
9 |
Організація і проведення різноманітних методичних заходів для педагогічних працівників |
Удосконалення методичної роботи закладу освіти, розвиток здатності педпрацівників до ініціативної, творчої, пошукової діяльності |
2021-2026 |
Адміністрація школи, педагогічні працівники |
10 |
Своєчасне надання різноманітних інформаційних послуг та консультацій |
Результат роботи вчителя – ефект розвитку учнів |
2021-2026 |
Адміністрація школи |
-
- Додаток до проєкту «Методичне забезпечення освітнього процесу» щодо впровадження STEM-освіти
№ з/п |
Зміст роботи |
Термін виконання |
Відповідальні |
Управлінсько-аналітична робота |
|||
1 |
Вивчення нормативної бази щодо організаційного, науково-методичного, інформаційного супроводу заходів з питань STEM-освіти |
2021 |
Адміністрація школи, педагогічні працівники |
2 |
Розроблення Положення про STEM-освіту в закладі |
2021 |
Адміністрація школи, члени методичної ради |
3 |
Укладання угод про співпрацю з державними та громадськими організаціями, органами місцевого самоврядування з питань STEM-освіти |
2021-2024 |
Адміністрація школи |
4 |
Створення та відкриття STEM-лабораторії |
2021 |
Адміністрація школи |
5 |
Забезпечення доступу до високошвидкісного Інтернету та підключення до Всеукраїнської мережі STEM-лабораторій |
2021-2026 |
Адміністрація школи |
6 |
Залучення наукових та освітніх установ, закладів вищої, професійної, позашкільної освіти, виробничих підприємств, громадських організацій, бізнес-структур до розвитку STEM-освіти в закладі |
2021-2026 |
Адміністрація школи |
Організаційно-методична робота |
|||
1 |
Вивчення досвіду роботи закладів освіти по запровадженню STEM-освіти через онлайн платформи |
2021-2026 |
Адміністрація школи, педагогічні працівники |
2 |
Забезпечення організаційного, науково-методичного та інформаційно-аналітичного супроводу STEM-освіти |
2021-2026 |
Адміністрація школи, члени методичної ради |
3 |
Упровадження в освітній процес інтегрованих навчальних програм спецкурсів, факультативів, гуртків з новітніх технологій |
2021-2026 |
Адміністрація школи, педагогічні працівники |
4 |
Сприяння участі педагогічних працівників у різнопланових заходах регіонального, всеукраїнського, міжнародного рівнів: науково-практичні конференції, семінари, вебінари, STEM-фестивалі, конкурси, заняття у web-STEM-школі «STEM-освіта вчителя» |
2021-2026 |
Адміністрація школи, педагогічні працівники |
Робота з педагогічними кадрами |
|||
1 |
Забезпечення проходження спецкурсів для педагогічних працівників, які проводитимуть уроки в STEM-лабораторії |
2021-2022 |
Адміністрація школи |
2 |
Проведення заходів з питань обміну досвідом, підвищення фахової майстерності, впровадження інноваційних форм і методів навчальної та проєктної діяльності для педагогічних працівників |
2021-2024 |
Педагогічні працівники |
3 |
Упровадження STEM-технологій на розвиток молодших школярів через LEGO – година «LEGO винахідник» (1-3 класи) |
2021-2022 |
Учителі, вихователі 1-3-х класів |
4 |
Проведення бінарних (інтегрованих) уроків та виховних заходів із використанням онлайн-середовищ та STEM-лабораторії |
2021-2026 |
Педагогічні працівники |
Інформаційно-просвітницька та видавнича робота |
|||
1 |
Участь у просвітницьких акціях (фестивалі, конкурси, наукові пікніки, літні школи), спрямованих на популяризацію напрямків STEM-освіти для дітей та їхніх батьків |
2021-2026 |
Адміністрація школи, педагогічні працівники |
2 |
Інформаційне наповнення шкільного вебсайту з питань розвитку STEM-освіти в закладі |
2021-2026 |
Педагогічні працівники |
3. Проєкт «Управління закладом освіти»
Мета:
- вироблення стратегії розвитку освітньої системи закладу освіти;
- забезпечення якісних змін в освітньому просторі закладу освіти відповідно до сучасних вимог концепції "Нової української школи".
Завдання:
- забезпечення оптимальної структури закладу освіти;
- сприяння участі громадськості у формуванні освітньої політики закладу освіти;
- створення умов для зростання професійного рівня педагогічних кадрів;
- вдосконалення навчально-матеріальної бази закладу освіти;
- здійснення систематичного планування, моніторингу та аналізу діяльності закладу освіти.
Пріоритети:
- управління на основі стратегічного планування, організація взаємодії всіх учасників освітнього процесу, мотивація і контроль діяльності;
- забезпечення ефективного управління завдяки впровадженню моніторингового супроводу управлінських процесів;
- залучення громадськості для підвищення ефективності освітнього процесу.
Шляхи реалізації
№ з/п |
Зміст роботи |
Очікувані результати |
Термін виконання |
Відповідальні |
1 |
Організація освітнього процесу; виконання нормативних документів; вдосконалення внутріньошкільного контролю |
Організація та забезпечення оптимальних, стабільних умов для освітнього процесу |
2021-2026 |
Адміністрація школи |
2 |
Управління освітнім процесом закладу. Проведення педагогічних рад |
Об’єднання зусиль педагогічного колективу закладу для підвищення рівня освітньої роботи, упровадження в практику досягнень педагогічної науки й передового педагогічного досвіду |
2021-2026 |
Адміністрація школи |
3 |
Впровадження моделі громадсько-державного управління на засадах рівноправної участі усіх учасників у забезпеченні ефективності освітнього процесу |
Вивчення громадської думки та поширення її на прийняття управлінських рішень |
2021-2026 |
Адміністрація школи |
4 |
Створення цілісної системи управління, забезпечення якісного рівня контрольно-аналітичної діяльності відповідно до сучасних вимог |
Підвищення якості освітнього процесу. Розвиток творчого потенціалу кожного вчителя |
2021-2026 |
Адміністрація школи |
5 |
Забезпечення ефективної роботи Ради школи |
Спільна робота Ради школи та керівництва закладу освіти |
2021-2026 |
Адміністрація школи |
6 |
Раціональний та доцільний розподіл функціональних обов’язків між керівництвом, педагогічними працівниками |
Покращення роботи всіх сфер шкільної діяльності |
2021-2026 |
Адміністрація школи |
7 |
Забезпечення життєдіяльності закладу освіти |
Залучення позабюджетних коштів, покращення роботи з охорони праці та соціального захисту |
2021-2026 |
Адміністрація школи |
8 |
Здійснення адміністративно-господарської роботи |
Покращення матеріально-технічної бази закладу освіти |
2021-2025 |
Адміністрація школи |
9 |
Звітування директора перед громадськістю, колективом |
Постійне інформаційне забезпечення, гласність |
2021-2026 |
Адміністрація школи |
10 |
Забезпечення систематичного інформаційного супроводу освітнього процесу на шкільному сайті та стендах |
Інформованість педагогічних працівників, учнів, батьків у роботі закладу |
2021-2026 |
Адміністрація школи |
4. Проєкт «Кадрове забезпечення освітнього процесу» на 20121-2026 роки
Мета:
забезпечення економічних і соціальних гарантій професійної самореалізації педагогічних працівників та утвердження їхнього високого соціального статусу в громаді.
Завдання проєкту:
· сприяти оптимізації кадрового забезпечення школи;
· забезпечити сприятливі та комфортні умови організаційно-педагогічної, методичної роботи;
· створити атмосферу спільної відповідальності за результати освітньої діяльності з боку всіх учасників освітнього процесу;
· сприяти формуванню систем психологічної та правової освіти, підвищенню компетентності педагогічних працівників.
Шляхи реалізації проєкту
№ |
Зміст заходу |
Термін реалізації |
Виконавці |
Забезпечення реалізації проекту |
1 |
За результатами діяльності представляти педпрацівників до нагородження відповідними заохочувальними преміями |
2021-2026 роки |
Адміністрація школи |
|
2 |
Забезпечувати умови для своєчасного підвищення кваліфікації та професійного зростання в міжатестаційний період |
2021-2026 роки |
Адміністрація школи |
|
3 |
Забезпечувати умови для участі педагогів у конкурсах професійної майстерності, здійснення дослідно-експериментальної та інноваційної діяльності |
2021-2026 роки |
Адміністрація школи |
|
4 |
Здійснювати передплату періодичних та фахових видань |
2021-2026 роки |
Засновник |
|
5 |
Оновити та модернізувати методичний кабінет, забезпечити його сучасною науково-методичною літературою та інформаційно-компютерними ресурсами для оптимізації умов самоосвітньої діяльності педагогічних працівників школи |
До 2022року. |
Адміністрація школи |
|
6 |
Визначити на період до 2025 року потреби в педагогічних працівниках |
2022 р. |
Адміністрація школи |
|
7 |
Забезпечити виплату винагород учителям, учні яких зайняли призові місці на ІІІ, ІУ етапах Всеукраїнських учнівських олімпіадах, у конкурсах-захистах за програмою МАНу, у спортивних змаганнях, фестивалях тощо |
2021-2026 роки |
Адміністрація школи |
|
Методичні заходи на реалізацію проєкту |
||||
9 |
Круглий стіл «Професійна етика вчителя» |
2021-2022 н.р. |
ЗНВР. |
|
10 |
Семінар «Імідж сучасного вчителя» |
2022-2023 н.р. |
ЗНВР. |
|
11 |
Методична рада «Створення умов для педагогічної творчості вчителів» |
2022-2023 н.р. |
ЗНВР |
|
Очікувані результати:
стабілізація кадрового складу закладу освіти;
підвищення професійного рівня педагогічних працівників;
моральне і матеріальне стимулювання професійної діяльності педагогів;
підвищення престижу педагогічної професії в громаді та утвердження соціального статусу вчителя.
5. Проєкт «Єдиний інформаційний простір» на 2021-2026 роки
Мета проєкту:
створення єдиного інформаційно-освітнього простору, який включає сукупність технічних, програмних, телекомунікаційних і методичних засобів, що дозволяють застосовувати в освітньому процесі нові інформаційні технології і здійснювати збір, зберігання і обробку даних системи освіти. Єдиний інформаційно-освітній простір здійснює підтримку освітнього процесу і автоматизацію управлінської діяльності, забезпечує підвищення якості освіти і будується на основі розвитку ІКТ компетенцій адміністрації, педагогів та здобувачів освіти.
Основними учасниками і користувачами єдиного інформаційно-освітнього простору мають бути: педагоги, здобувачі освіти, адміністрація школи, батьки.
Етапи реалізації програми проєкту
Напрямки діяльності |
Етапи реалізації |
||
1 етап (Організаційний) |
2 етап (Реаліза-ційний) |
3 етап (Узагальнюючий) |
|
Розробка та затвердження схеми інформаційного простору закладу |
+ |
|
|
Підключення всіх користувачів навчального закладу до мережі Інтернет |
|
+ |
+ |
Створення умов для навчання співробітників школи нових комп’ютерних технологій |
+ |
+ |
+ |
Створення внутрішньої бази інформаційних ресурсів |
+ |
+ |
+ |
Систематизація інформаційних ресурсів закладу |
|
+ |
+ |
Удосконалення шкільного сайту і робота з ним |
+ |
+ |
+ |
Інформатизація бібліотечної діяльності |
|
+ |
+ |
Оснащення предметних кабінетів інтерактивним устаткуванням |
|
|
+ |
Впровадження навчальних програм з ІКТ – підтримкою |
+ |
+ |
+ |
Впровадження дистанційної освіти |
+ |
+ |
+ |
Організація системи інформаційної безпеки закладу |
|
+ |
+ |
Організація внутрішньої системи підтримки обміну досвідом в галузі ІКТ |
|
+ |
+ |
Етапи реалізації проєкту
№ п/п |
Захід |
Термін |
Відповідальний |
І Організаційний етап 2021-2022рр |
|||
1 |
Моніторинг вивчення реального рівня володіння ІКТ учителями. |
2021 р. |
Заступник директора з НВР |
2 |
Створення умов для навчання співробітників школи нових комп’ютерних технологій |
2021 р |
В.о.директора школи, заступник директора, вчитель інформатики |
3 |
Вивчення передових освітніх технологій |
Протягом року |
В.о.директора школи, заступник директора, творча група, вчителі. |
4 |
Створення внутрішньої бази інформаційних ресурсів |
Протягом року |
В.о.директора школи, заступник директора |
5 |
Впровадження навчальних програм з ІКТ – підтримкою |
Протягом року |
Заступник директора з НВР, вчителі, керівники МО. |
Методичні заходи на реалізацію проєкту |
|||
6 |
Круглий стіл «Проєктна технологія: суть, досвід використання, перспективи». |
2021 р |
Заступник директора з НВР вчитель інформатики |
7 |
Засідання творчої групи «Комп’ютерні технології – один із шляхів підвищення мотивації на уроках» |
2021 р |
Голови МО |
ІІ етап (2022 – 2024 р.р.) (Реалізаційний ) |
|||
1 |
Нарощування комп’ютерної мережі у школі ( 1-ші класи) |
2021 – 2024 роки |
Адміністрація школи |
2 |
Систематизація інформаційних ресурсів закладу |
2022 рік |
творча група вчителів |
4 |
Розвиток шкільного сайту |
2022- 2024 роки |
Заступник директора |
5 |
Залучення батьків до спілкування через ІКТ – технології (сайт школи, блоги вчителів) |
2022- 2024 н.р. |
Адміністрація школи, батьківський комітет. |
6 |
Інформатизація бібліотечної діяльності |
2022- 2024 роки |
Бібліотекар |
7 |
Продовження впровадження навчальних програм з ІКТ – підтримкою |
2022- 2024 роки |
В.о.директора школи, заступник директора, вчителі. |
8 |
Організація внутрішньої системи підтримки обміну досвідом в галузі ІКТ |
2022- 2024 роки |
Заступники директора, творча група |
Методичні заходи на реалізацію проєкту |
|||
9 |
Педагогічна рада «Використання ІКТ в процесі самоосвіти вчителів як засіб підвищення професійної компетентності» |
2021 рік |
Заступник директора з НВР |
10 |
Семінар «Можливості ІКТ та мультимедійних засобів навчання в організації активної навчально-пізнавальної діяльності школярів» |
2022 рік |
Заступник директора з НВР |
11 |
Конференція «Дистанційна освіта – один із напрямків розвитку освітнього процесу. Можливості та напрямки дистанційної освіти для вчителів і учнів» |
2023 рік |
Заступник директора з НВР |
12 |
Семінар «Конструювання та раціональна організація комп’ютерного-орієнтованого уроку. Перспективи та вдосконалення» |
2024 рік |
Вчит.інформатики |
13 |
Батьківський лекторій «Безпека в Інтернеті – контроль» |
2021 рік |
В.о.директора школи |
III етап -2025 рік (Узагальнюючий) |
|||
1 |
Мультимедійне оснащення навчальних кабінетів. Створення умов для навчання співробітників школи нових комп’ютерних технологій. |
2025 рік |
Адміністрація школи, вчителі, меценати, благодійні організації |
2 |
Систематизація інформаційних ресурсів закладу |
2025 рік |
В.о.директора школи, заступник директора, вчителі |
3 |
Оснащення предметних кабінетів інтерактивним устаткуванням |
2025 рік |
Адміністрація школи, вчителі, меценати, благодійні організації |
4 |
Впровадження дистанційної освіти |
|
Адміністрація школи, вчителі. |
Очікувані результати:
· створення комп’ютерної інфраструктури освітнього закладу;
· об’єднання вчителів різних спеціальностей для реалізації Стратегії розвиту школи;
· створення матеріально-технічної та науково-методичної бази даних;
· оновлення наповнюваності шкільного сайту;
· практичне засвоєння, а в подальшому застосування педагогами та здобувачами освіти ІКТ в освітньому процесі.
6. Проєкт «Виховна система»
Мета:
- удосконалення та розвиток виховної системи на основі національних та загальнолюдських цінностей з урахуванням найважливіших компонентів освітнього процесу щодо формування особистості, здатної самореалізовуватися в умовах сучасних змін у суспільстві;
Завдання:
- впровадження нових технологій організації виховного процесу в урочній, позаурочній діяльності закладу освіти, спрямованих на розвиток особистості дитини;
- формування національної самоідентичності та міжкультурної толерантності з урахуванням внутрішніх міжетнічних, міжрелігійних відносин і перспектив інтеграції українського суспільства в європейський простір;
- реалізація у процесі роботи особистісно-орієнтованого, діяльнісного, системного, творчого та компетентнісного підходів до організації виховного процесу у шкільному та класному колективах;
- оптимальне поєднання форм організації виховної роботи;
- подальший розвиток діяльності органу дитячого шкільного самоврядування;
- забезпечення єдності навчання й виховання як двох взаємозалежних складових системи освіти;
- формування учня як активного, свідомого, творчого суб’єкта освітнього процесу;
- розвиток системи профорієнтаційної освіти з метою самореалізації особистості в соціумі;
- виховання правової культури в умовах демократичного суспільства;
- залучення до активної екологічної діяльності, формування основ естетичної культури, гармонійний розвиток духовного, фізичного та психічного здоров’я.
Пріоритети:
- створення необхідних умов для розвитку творчого потенціалу особистості, перспектив її саморозвитку в колективі;
- стимулювання ініціативності та життєвої активності дитини;
- виховання на засадах загальнолюдських і національних цінностей
№ з/п |
Зміст роботи |
Очікувані результати |
Термін виконання |
Відповідальні |
1 |
Здійснення виховного процесу відповідно до діючих державних програм, інших нормативних актів, що обумовлюють виховну роботу в закладі освіти |
Організація виховного процесу на основі принципів, державних програм, нормативних актів, що дозволяють виховати соціально-активну, освічену, моральну і фізично здорову особистість |
2021-2026 |
Адміністрація школи |
2 |
Удосконалення системи виховної роботи закладу, впровадження нових технологій та методик виховання учнів |
Формування в учнів громадської та правової свідомості, почуття власної гідності, творчого мислення, відповідальності, правових норм, духовного багатства |
На початку поточного навчального року |
Адміністрація школи |
3 |
Забезпечення ефективності профілактики девіантної поведінки дітей та учнівської молоді, спрямування виховного процесу на попередження та подолання тютюнопаління, вживання наркотичних та психотропних речовин, профілактики ВІЛ/СНІДу |
Збільшення кількості учнів і батьків, що ведуть здоровий спосіб життя і систематично займаються спортом. Створення оптимальних умов для забезпечення фізичного розвитку особистості, збереження її здоров’я. |
2021-2026 |
Адміністрація школи |
4 |
Поєднання організаційно-педагогічної, родинно-сімейної, національно-культурної, просвітницької діяльністі педагогічних працівників, батьків, учнів, місцевої громади |
Створення гармонійного всебічного розвитку дитини, підготовка її до життя в існуючих соціальних умовах, реалізація її творчого потенціалу, формування у дітей моральних цінностей з позиції добра та справедливості |
2021-2026 |
Адміністрація школи |
5 |
Формування у підростаючого покоління основи естетичної та екологічної культури, патріотичного, громадянського, національного, трудового виховання |
Виховання різнобічногармонійної особистості готової до виконання громадських і конституційних обов’язків, збереження духовних надбань українського народу, формування особистісних рис громадянина української держави, екологічної культури |
2021-2026 |
Адміністрація школи |
6 |
Відродження національних свят та обрядів, національних традицій |
Формування у молодого покоління національних якостей, важливого ставлення до культурної спадщини, до розвитку суспільства і культури, до відновлення духовних надбань народу |
2021-2026 |
Адміністрація школи |
7 |
Розширення сфери діяльності учнів шляхом збереження та збільшення мережі гуртків, спортивних секцій, об’єднань за інтересами |
Залучення дітей до експедиційної, художньопрактичної, навчальнопізнавальної діяльності |
2021-2026 |
Адміністрація школи |
8 |
Впровадження системи моніторингу досягнень у фестивалях, конкурсах, спортивних змаганнях різних рівнів |
2021-2026 |
Адміністрація школи |
|
9 |
Поглиблення профорієнтаційної роботи |
Усвідомлений вибір учнями майбутньої професії, допомога у подальшому навчанні або працевлаштуванні випускників. Виховання конкурентоспроможного випускника на ринку праці |
2021-2026 |
Адміністрація школи |
10 |
Формування організаторських здібностей особистості, її суспільно-громадського досвіду через залучення школярів до громадської дяльності |
Дійєве самоврядування в закладі освіти та в класних колективах |
2021-2026 |
Адміністрація школи |
11 |
Проведення змістовного дозвілля учнівської молоді, спортивних змагань, фестивалів, свят тощо |
Розвинені спортивні та творчі здібності учнів |
2021-2026 |
Адміністрація школи |
12 |
Проведення акцій та операцій зі збереження шкільного майна, трудових десантів |
Залучення більшості дітей та молоді в організації шкільного життя |
2021-2026 |
Адміністрація школи |
13 |
Залучення батьків учнів до життя закладу через організацію спільних справ |
Збереження та примноження традицій закладу освіти |
2021-2026 |
Адміністрація школи |
Додаток до проєкту «Виховна система» щодо організації роботи
«Шкільної екологічної ліги»
Мета:
- опанування знань учнів про природу, формування екологічно доцільних навичок поведінки, не пасивної, а діяльної любові до природи;
- створення екологічного навчального середовища для здобувачів освіти через інтеграцію екологічних знань у зміст завдань з рідної мови, математики, українознавства, у позакласну роботу, щоб дитина самостійно дійшла висновків: «Природа і люди-одне ціле», «Природа в небезпеці», «Природа чекає моєї допомоги, показником якого є ступінь впливу навчального середовища;
- оволодіння учнями основ екологічної культур.
Завдання:
- формування розуміння сучасних екологічних проблем;
- відродження кращих традицій українського народу у взаємовідносинах з довкіллям;
- формування розуміння необхідності узгодження стратегії природи і стратегії людини;
- розвиток особистої відповідальності за стан довкілля, інтеграція у життя навичок природозбереження;
- формування особистості з новим, екоцентричним типом мислення й свідомості, високим ступенем екологічної культури;
- підвищення психологічного імунітету школярів.
Пріорітети
- орієнтація на ідею цілісної природи;
- забезпечення неперервності процесу екологічного навчання в системі шкільної освіти;
- розповсюдження екологічних знань на всі ланки освіти з урахуванням індивідуальних інтересів та можливостей здобувачів освіти.
Шляхи реалізації
№ з/п |
Зміст роботи |
Очікувані результати |
Термін виконання |
Відповідальні |
1 |
Вивчення нормативної бази щодо впровадження природоохоронної роботи в закладі освіти |
Забезпечення неперервності процесу екологічного навчання в системі шкільної освіти |
2020 |
Адміністрація школи |
2 |
Вивчення досвіду роботи по запровадженню еколого-просвітницької діяльності (співпраця з іншими закладами освіти, участь у конференціях) |
Забезпечення підвищення якості освіти |
2021-2026 |
Адміністрація школи |
3 |
Навчально-просвітницька діяльність (виступи агітбригад, участь у природоохоронних проєктах, участь у Всеукраїнських та регіональних заходах) |
Формування екологічно доціль-них навичок поведінки, не пасивної, а діяльної любові до природи |
2021-2026 |
Адміністрація школи, вчителі, класні керівники |
4 |
Створення та організація роботи екоклубу «Екос» |
Отримання особис-тості з новим, екоцентричним типом мислення й свідомості, високим ступенем еколо-гічної культури |
2020 |
Адміністрація школи, вчителі, класні керівники |
5 |
Створення та облаштування екологічної стежки на базі лісового масиву «Рівні» |
Розвиток особистої відповідальності за стан довкілля, екопросвітницька діяльність |
2021-2026 |
Адміністрація школи, вчителі природознавстват та трудового навчання |
6 |
Проведення тематичних екскурсій, туристичних походів, польових екологічних практик |
Забезпечення неперервності процесу екологіч-ного навчання в системі шкільної освіти |
2021-2026 |
Адміністрація школи, вчителі |
7 |
Участь в проєктах «Роздільне сміття», «Чисте довкілля» |
Інтеграція в життя навичок природозбереження |
2021-2026 |
Адміністрація школи, вчителі |
8 |
Конкурс екочеленджей |
Інтеграція цифрової грамотності з природоохоронними предметами |
2022 |
Адміністрація школи, вчителі |
9 |
Конкурс екопостерів |
Розвиток різносторонньої особистості |
2021 |
Адміністрація школи, вчителі |
10 |
Дозвілля з екологією. Читання казок, легенд, загадок, вікторин, інсцену-вання екологічних сюжетів, ігор тощо |
Всебічний розвиток особистості |
2021-2026 |
Адміністрація школи, вчителі, класні керівники |
11 |
Конкурс малюнків – екологічний вернісаж «Увійти в природу другом», «Захистимо первоцвіти», «Ми за чисте довкілля», «Дотримання чистоти в природі і в душі», «Природа рідного краю» |
Виховання ціннісно-го ставлення до мистецтва, культу-ри, природи |
2021-2026 |
Адміністрація школи, вчителі, класні керівники |
12 |
Участь у Всеукраїнському проєкті «Кліматичні краплинки» |
Виховання навичок лідерства та активної особистої відповідальності за довкілля Планети |
2020-2021 |
Адміністрація школи, вчителі, класні керівники |
13 |
Організація прироохоронних походів до заказників Національного парку області |
Формування еколо-гічної культури, залучення здобувачів освіти до практичної приро-доохоронної роботи та популяризації руху за збереження навколишнього середовища. |
2021-2024 |
Адміністрація школи, вчителі, класні керівники |
14 |
Конкурс зимових композицій «Замість ялинки – букет» |
Відповідальності за навколишній світ, дбайливого став-лення до оточую-чого середовища |
2021-2026 |
Адміністрація школи, вчителі, класні керівники |
15 |
Екологічні турніри, квести, свята, флешмоби, прес-калейдоскопи, ліпмоби |
Розуміння суспіль-них цінностей, соціальної відпо-відальності, грома-дянської гідності |
2021-2026 |
Адміністрація школи, вчителі, класні керівники |
16 |
Організація тижнів екологічної просвіти |
Усвідомлення функцій природи в житті людини та її самоцінності, почуття особистої причетності до збереження природних ресурсів |
2021-2026 |
Адміністрація школи, вчителі, класні керівники |
17 |
Співпраця з лісництвом, участь у акції «Ліси для нащадків» |
Усвідомлення зна-чимості збереження природних ресурсів, здатності гармо-нійного співісну-вання з природою |
2021-2026 |
Адміністрація школи, вчителі, класні керівники |
7. Проєкт «Обдарована дитина» на 2021-2026 роки
Мета проєкту:
створення оптимальних умов для виявлення, розвитку і реалізації потенційних можливостей обдарованих дітей у всіх напрямках: інтелектуальному, творчому, спортивному, естетичному.
Шляхи реалізації проєкту
№ |
Зміст заходу |
Термін реалізації |
Виконавці |
Забезпечення реалізації проекту |
Організаційно-педагогічні заходи |
||||
1 |
Систематично поповнювати шкільний інформаційний банк даних про: · інтелектуально обдарованих дітей; · творчо обдарованих дітей; спортивно обдарованих дітей; технічно обдарованих дітей |
До 01.10 щороку |
ЗНВР, Класні керівники |
|
2 |
Висвітлювати інформацію про обдарованих дітей, їх досягненнях на шкільному сайті |
систематично |
ЗНВР |
|
3 |
Оформити і поповнювати портфоліо для роботи з обдарованими дітьми з метою визначення творчо обдарованих підлітків та надання їм необхідної підтримки; |
До 01.10 кожного року |
ЗНВР |
|
4 |
Здійснювати інформаційно-педагогічний супровід обдарованих дітей з метою надання консультацій щодо створення особистих портфоліо в рамках круглого столу «Портфоліо здобувача освіти – крок до успіху» |
До 15.12 кожного року систематично |
ЗНВР |
|
5 |
Забезпечення умов для систематичного підвищення майстерності вчителів, які працюють з обдарованими дітьми, шляхом участі в семінарах і практикумах. |
Постійно |
Адміністрація школи |
|
6 |
Поновлювати методичними рекомендаціями науково-методичну базу даних з формування психолого-фізіологічної стійкості, профілактики стресів, розумових, емоційних перевантажень здобувачів освіти |
До 15.09 кожного року |
Педагоги, класні керівники |
|
7 |
Здійснення особистісно орієнтованого підходу до здобувачів освіти шляхом впровадження нових технологій освітнього процесу |
2021-2026 роки |
Педагоги, класні керівники |
|
8 |
Координація дій з культурно-просвітницькими закладами регіону |
Постійно |
Адміністрація школи |
|
9 |
Здійснення педагогічного відбору методик педагогічних технологій, особистісно розвивальних методик з предметів, що відповідають формам і завданням здобуття освіти обдарованих дітей. Поповнювати методичну скарбничку «Сучасні форми, методи і прийоми роботи з обдарованими дітьми» |
Постійно |
Керівники МО |
|
10 |
Пропаганда кращих авторських розробок дидактичного, психолого-педагогічного забезпечення освітнього процесу на засіданнях МО під час участі в педагогічних семінарах |
2 рази на рік |
Керівники МО |
|
Соціально-психологічне забезпечення |
||||
11 |
Розробка та апробація системи ранньої поетапної діагностики та своєчасного виявлення талановитих дітей |
2021 – 2023 роки |
Педагоги школи |
|
12 |
Здійснювати психологічний моніторинг з метою виявлення обдарованих учнів |
Постійно |
Класні керівники |
|
13 |
Організація семінару для педагогів, спрямованого на підвищення рівня їхньої психолого-педагогічної підготовки для роботи з обдарованими дітьми |
Постійно |
Працівники психологічної служби |
|
14 |
Проведення психологічних обстежень особливостей обдарованих дітей за методикою ПДО, Леонгарда, Шмішека, Кетелла. |
Постійно |
Працівники психологічної служби |
|
15 |
Впровадження в роботу рекомендацій з профілактики емоційних та розумових перевантажень, запобігання стресів обдарованих дітей |
Постійно |
Працівники психологічної служби |
|
16 |
Удосконалення алгоритмів, пам’яток для обдарованих дітей, способів проведення самостійної науково-дослідницької діяльності. |
2021-2026 роки |
Працівники психологічної служби |
|
17 |
Залучення здобувачів освіти до соціологічних досліджень як форми наукової роботи |
Постійно |
Працівники психологічної служби |
|
18 |
Організація консультування батьків здобувачів освіти щодо роботи з обдарованими дітьми |
Постійно |
Працівники психологічної служби |
|
19 |
Підвищення рівня мотивації здобувачів освіти закладу як основа здобуття якісної освіти |
Постійно |
вчителі, класні керівники |
|
Педагогічний супровід |
||||
20 |
Удосконалення системи заходів щодо ефективної підготовці здобувачів освіти до участі у І етапі олімпіад з базових дисциплін |
Постійно |
Заступник з НВР |
|
21 |
Організація і проведення предметних олімпіад |
Жовтень кожного року |
Заступник з НВР |
|
22 |
Підготовка здобувачів освіти до участі в ІІ, ІІІ, ІV етапах предметних олімпіад |
Постійно |
Заступник з НВР, Педагоги |
|
23 |
Організувати та взяти участь в міжнародних інтерактивних конкурсах з предметів природночо- математичного циклу («Кенгуру», «Левеня» та інші), філологічного циклу («Геліантус», тощо) |
Кожного року |
Заступник з НВР, Педагоги |
|
24 |
На сторінках шкільного сайту систематично наповнювати рубрику «Наші досягнення» за результатами участі здобувачів освіти у різних конкурсах, турнірах тощо |
Постійно кожного року |
В.о.директора школи |
|
25 |
Відзначати переможців та призерів олімпіад, творчо обдарованих здобувачів освіти на святі «Гордість школи» |
Травень кожного року |
Адміністрація школи Педагоги |
|
26 |
Започаткувати та удосконалити роботу гуртків, направлених на розвиток творчості естетично обдарованих дітей: вокального, декоративно – ужиткового, хореографічного |
2021-2023рр |
Заступник директора |
|
27 |
Проводити творчі звіти учасників гуртків наприкінці кожного навчального року |
Травень щороку |
Керівники гуртків. |
|
28 |
Постійно організовувати зустрічі з успішними особистостями села, колишніх випускників школи |
1-2 рази на рік |
Заступник директора Класні керівники |
|
29 |
Оформлення інформаційно-аналітичного документа: «Моніторинг результативності роботи з обдарованими дітьми» |
Травень кожного року |
Заступник з НВР Керівники МО |
|
Методичні заходи на реалізацію проекту |
||||
30 |
Семінар «Науково-методичне забезпечення роботи з обдарованими дітьми» · |
2021 – 2022 2024-2026 н. |
Заступник директора |
|
31 |
Круглий стіл «Результативність роботи з обдарованими дітьми» |
2023-2025н.р. |
ЗНВР |
|
32 |
Нарада при директорові «Робота з обдарованими: проблеми і перспективи» |
2022-2023 |
ЗНВР. |
|
33 |
Семінар «Шляхи підвищення рівня мотивації саморозвитку здобувачів освіти як основа успішної освітньої діяльності» |
2021-2022 н.р. |
ЗНВР |
|
34 |
Методична рада «Роль наставника у творчому зростанні здобувача освіти» |
2023-2025н.р. |
ЗНВР |
|
Очікувані результати:
формування банку даних із різноманітних напрямків роботи з обдарованими дітьми;
створення системи виявлення та розвитку обдарованих і талановитих дітей;
створення умов для їх самореалізації через надання якісних освітніх послуг, особистісно-орієнтований освітній процес, доступ до сучасних і традиційних інформаційних ресурсів.
Значні досягнення у предметних олімпіадах, конкурсах, турнірах районного, обласного, Всеукраїнського рівня.
8. Проєкт «Заклад освіти – толерантне середовище, СТОП БУЛІНГ»
на 2021-2026 роки
Мета проєкту:
· сприяти розвитку особистості дитини, формуванню її інтелектуального та морального потенціалу; формуванню особистості патріота України, гідного громадянина, який усвідомлює свою приналежність до сучасної Європейської цивілізації;
· скоординувати зусилля педагогічної, батьківської громадськості для попередження булінгу, протиправних дій та вчинків серед здобувачів освіти;
· організувати профілактичну роботу на основі глибокого вивчення причин і умов, які сприяють скоєнню здобувачами освіти правопорушень;
· забезпечити організацію змістовного дозвілля й відпочинку;
· поліпшити роботу психологічної служби, головну увагу приділити соціально-психолого-педагогічній допомозі здобувачам освіти та їхнім батькам, захисту прав та інтересів неповнолітніх;
· налагодити правову пропаганду й освіту через наочну агітацію та шкільну газету;
Шляхи реалізації проєкту
№ п/п |
Назва заходу |
Цільова аудиторія |
Термін виконання |
Відповідальний |
Діагностичний етап |
||||
1 |
Створення бази інструментарію для діагностування рівня напруги, тривожності в учнівських колективах |
|
2021 |
Класні керівники, класоводи. |
2 |
Діагностування рівня напруги, тривожності в учнівських колективах: – спостереження за міжособистісною поведінкою здобувачів освіти; – опитування (анкетування) учасників освітнього процесу; – психологічні діагностики мікроклімату, згуртованості класних колективів та емоційних станів учнів; – соціальне дослідження наявності референтних груп та відторгнених в колективах; – визначення рівня тривоги та депресії учнів. |
Усі категорії учасників освітнього процесу |
2021-2026 |
Класні керівники, класоводи. . |
Інформаційно-профілактичні заходи |
||||
1 |
Обговорення питання протидії булінгу на загальношкільній батьківській конференції |
Батьки здобувачів освіти |
Вересень 2021 |
В.о.директора школи |
2 |
Засідання методичного об’єднання класних керівників на тему «Протидія булінгу в учнівському колективі » |
Методична кухня класних керівників |
2022 |
Заступник директора з НВР |
3 |
Розробка пам’ятки «Маркери булінгу» |
Педагогіч- ний колектив |
2021 |
Заступник директора з НВР |
4 |
Складання порад «Як допомогти дітям упоратися з булінгом» |
1 – 9 |
2021-2022 |
Класні керівники, класоводи. |
5 |
Контроль стану попередження випадків булінгу |
Нарада при директорові |
2021-2026 |
В.о.директора школи |
6 |
Круглий стіл для педагогічного колективу «Безпечна школа. Маски булінгу» |
Педагогіч-ний колектив |
2023 |
Класні керівники, класоводи. |
7 |
Вивчення законодавчих документів, практик протидії цькуванню |
Педагогіч-ний колектив |
2021-2026 |
Заступник директора з НВР |
Формування навичок дружніх стосунків здобувачів освіти |
||||
1 |
Проведення ранкових зустрічей з метою формування навичок дружніх стосунків |
1-4 |
2021-2026 |
Класоводи |
2 |
Створення морально безпечного освітнього простору, формування позитивного мікроклімату та толерантної міжособистісної взаємодії в ході годин спілкування, тренінгових занять |
1-9 |
2021-2026 |
Класні керівники та класоводи |
3 |
Робота відеозалу . Перегляд кінострічок відповідної спрямованості |
5 – 9 |
2021-2026 |
Учитель інформатики |
4 |
Засідання дискусійного клубу старшокласників «Як довіряти й бути вдячним» |
8 - 9 |
2022 |
Педагог-організатор |
5 |
Відпрацювання теми особистої гідності в ході вивчення літературних творі, на уроках історії |
1-9 |
2021-2026 |
Класоводи, учителі літератури, історії |
6 |
Проведення заходів в рамках Всеукраїнського тижня права «Стоп булінгу» |
1-9 |
10-14 грудня |
Класні керівники та класоводи, учитель правознавства. |
7 |
Проведення заходів в рамках тематичного тижня «Тиждень дитячих мрій та добрих справ» |
1-9 |
2023 |
Класні керівники та класоводи, учителі-предметники |
8 |
Проведення заходів в рамках тематичного тижня «Сильні духом» |
1-9 |
2024 |
Заступник директора з НВР |
9 |
Проєкт «Зупиніться! Моя історія про булінг і кібербулінг» |
5-8 |
2020-2022 |
Педагог-організатор |
10 |
Листівки, колажі, бюлетені антибулінгового спрямування |
5 – 9 |
2021-2026 |
Педагог-організатор |
Психологічний супровід |
||||
1 |
Діагностика стану психологічного клімату класу |
1-9 |
2021 |
Класні керівники, класоводи. |
2 |
Спостереження під час освітнього процесу, позаурочний час |
1-9 |
2021-2026 |
Класні керівники, класоводи. |
3 |
Консультаційна робота з учасниками освітнього процесу |
1-9 |
2021-2026 |
Класні керівники, класоводи. |
4 |
Профілактично-просвітницька, корекційно-розвивальна робота з учасниками освітнього процесу |
1-9 |
2021-2026 |
Класні керівники, класоводи. . |
Робота з батьками |
||||
1 |
Тематичні батьківські збори «Протидія цькуванню в учнівському колективі» |
1-9 |
2022 |
Класні керівники та класоводи |
2 |
Поради батькам щодо зменшення ризиків булінгу та кібербулінгу для своєї дитини |
1-9 |
2021-2026 |
Класні керівники та класоводи |
3 |
Тренінг «Як навчити дітей безпеці в Інтернеті» |
За запитом |
2021 |
Вчитель інформатики |
4 |
Інформаційна робота через інтернет-сторінки |
|
2021-2026 |
Заступник директора з НВР |
Очікувані результати:
· створення системи виховної та профілактичної роботи в закладі;
· допомога здобувачам освіти і їхнім батькам у захисті своїх прав та інтересів;
· навчання дітей знаходити вихід із кризових ситуацій та захищати себе від усіх видів насильства (булінгу);
· профілактика правопорушень і злочинності серед молоді;
· створення безпечного толерантного середовища;
9. Проєкт «Інновації в НОВІЙ УКРАЇНСЬКІЙ ШКОЛІ» на 2021-2026 роки
Мета проєкту:
підвищення рівня майстерності вчителів, спрямування їхньої роботи на реалізацію творчого потенціалу, пошук ефективних шляхів організації освітньої діяльності
Завдання проєкту:
· оновлення змісту навчання та побудова його на концептуальній основі новаторських освітніх технологій;
· розвиток системи забезпечення якості освітніх послуг;
· підвищення ефективності управління якістю освіти в школі;
· підвищення конкурентоздатності школи в соціумі громади;
· пошук та розробка ефективних методів освітнього процесу, управління освітнім процесом та професійним розвитком педагогів;
· упровадження нових та модернізованих форм і методів управлінської діяльності.
Шляхи реалізації проекту
№ |
Зміст заходу |
Термін реалізації |
Виконавці |
1 |
Теоретична, науково-методична підтримка педагогів до інноваційної роботи, створення сприятливого психологічного клімату. |
Постійно |
Адміністрація школи |
2 |
Забезпечити участь освітнього закладу у Програмі нової української школи. Створення ініціативної групи у закладі |
2021-2025 рр. |
Заступник директора |
3 |
Запровадження інновацій в управлінні освітнім закладом |
Постійно |
Адміністрація школи |
4 |
Створення картотеки з проблеми «Інноваційні технології освітнього процесу» |
2021 р. |
Заступник з НВР |
5 |
Опрацювання науково-методичної літератури з даної проблеми. Здійснювати інформаційне забезпечення педагогів із питань запровадження освітніх інновацій (ознайомлення педагогічних працівників із науковими процесами, рекомендаціями, іншими матеріалами) |
2021 р. |
Заступник з НВР Творча група «Інновації у новій українській школі» |
6 |
Вивчення педагогічного досвіду вчителів школи, України |
2021 р. |
Заступник з НВР Голови МО Творча група «Інновації у новій українській школі» |
7 |
Діагностування рівня підготовленості педагогічних працівників школи до інноваційної діяльності |
2022 рік |
Заступник з НВР |
8 |
Розробка рекомендацій щодо впровадження інновацій у практику роботи школи : – рекомендувати педагогам для опрацювання сучасні науково-методичні посібники, монографії, рекомендації конференції; – надавати методичну допомогу педагогам в розробці індивідуальної траєкторії професійного і особистого розвитку. |
2021-2022 н.р. |
Заступник з НВР Голови МО Творча група «Інновації у новій українській школі» |
9 |
Апробація теоретичних положень та методичних рекомендацій |
2021-2022 н.р. |
Заступник з НВР Голови МО Творча група «Інновації у новій українській школі» |
10 |
Проведення роботи з колективом закладу освіти щодо впровадження компетентнісно орієнтованої технології навчання: – психологічна і мотиваційна підготовка; – теоретична підготовка. |
2021-2022 н.р |
Заступник з НВР Голови МО Творча група «Інновації у новій українській школі» |
11 |
Створення умов, за яких можлива інноваційна педагогічна діяльність |
2021-2026 н.р |
Адміністрація школи |
12 |
Аналіз проміжних результатів напрацювань у практику роботи членів творчої групи |
2021-2026 н.р. |
Заступник з НВР Голови МО Творча група «Інновації у новій українській школі» |
13 |
Управління процесом впровадження інноваційних знахідок у школі |
2021-2026 н.р. |
Адміністрація школи |
14 |
Освоєння нових педагогічних ідей шляхом залучення педагогів до інноваційної діяльності: – засідання педагогічної ради, круглі столи,семінари тощо; – творча діяльність педагогів у методичних об’єднаннях; – участь у науково-практичних конференціях; – узагальнення власного досвіду й досвіду своїх колег; – сертифікація на курсах підвищення кваліфікації; – самостійна дослідницька, творча робота над темою, проблемою. |
2021-2026 н.р. |
Заступник з НВР Голови МО Творча група «Інновації у новій українській школі» |
15 |
Узагальнення досвіду роботи членів творчої групи: розробка рекомендацій та порад щодо впровадження в практику роботи школи інноваційних технологій |
2023-2026 н.р. |
Заступник з НВР Голови МО Творча група «Інновації у новій українській школі» |
16 |
Вивчення та узагальнення стану роботи з упровадження інноваційних процесів у школі |
2023-2026 н.р. |
Заступник з НВР Голови МО Творча група «Інновації у новій українській школі» |
17 |
Захист напрацювань на засіданнях педагогічної ради, методичної ради |
2023-2026 н.р. |
Заступник з НВР Голови МО Творча група «Інновації у новій українській школі» |
18 |
Моніторинг якості інноваційної діяльності |
2023-2026 н.р. |
Заступник з НВР Голови МО Творча група «Інновації у новій українській школі» |
19 |
Проєктування оновленого освітнього простору школи |
2021-2022 н.р. |
Заступник з НВР Голови МО Творча група «Інновації у новій українській школі» |
20 |
Здійснювати діагностику щодо виявлення готовності педагога до інноваційної діяльності (анкетування, аналіз освітнього процесу, участь у методичних заходах) |
2021-2024 н.р. |
Заступник з НВР Голови МО |
21 |
Координація та супровід окремих інноваційних проектів |
За потребою |
Адміністрація школи |
22 |
Конференція «Використання досягнень науки у системі роботи вчителя – основа розвитку творчої особистості здобувача освіти» |
2022-2023 рік |
Заступник НВР |
23 |
Семінар «Інновації в освітньому процесі. Шляхи впровадження» |
2021-2022 н.р. |
Заступник НВР |
24 |
Методична рада «Удосконалення самоосвіти вчителя – чинник професійного зростання» |
2021-2022 н.р. |
Заступник НВР |
25 |
Круглий стіл «Професійне зростання вчителя у сучасному освітньому просторі» |
2021-2022 н.р. |
Заступник НВР |
Очікувані результати:
узагальнення основних шляхів, форм, засобів та умов, які забезпечують якісну організацію освітнього процесу;
відкритість школи до нововведень в умовах динамічного розвитку освіти:
ефективна організація науково – методичних структур колегіального управління (науково – методичні ради, малі педагогічні ради, творчі групи, тощо);
запровадження інноваційної діяльності в роботі педагогів, адміністрації школи;
створити у педагогічному колективі о закладу освіти власну модель інноваційного розвитку.